Vaše časté dotazy

Čím se odlišuje váš redukční program „Zhubnout“ od ostatních?

Redukční program Zhubnout:

  • je velmi jednoduchý
  • zaměřuje se na to podstatné – na odstranění skutečných příčin nadváhy a tím i zabránění jejímu opětovnému vzniku
  • je cenově dostupný, protože nezahrnuje nadbytečná vyšetření a předražené doplňky na hubnutí, z jejichž prodeje žije celá síť obchodníků
  • výrazně zlepšuje váš celkový zdravotní stav

Proč k odstranění nadváhy nestačí, aby byl můj energetický příjem nižší než výdej, jak to doporučuje většina poradců a specializovaných výživových center?

Protože energetický příjem vyšší než výdej není skutečnou příčinou nadváhy. Proto v poradně zjistíme, co přesně stojí za vaší nadváhou. Může to být např. nedostatek mikroživin, vysoká hladina krevního cukru, oslabená štítná žláza či psychosomatické problémy. Tyto skutečné příčiny nadváhy teprve způsobují to, že přijímáte více energie, než vydáváte!

I z toho důvodu neplní svůj účel předražené koktejly podporující hubnutí, neboť neodstraňují skutečné příčiny nadváhy. Po jejich vysazení se shozená kila opět vrátí.


Když nefungují koktejly, co tedy klientům doporučujete?

Zaměřit se na přirozenou, průmyslově neznehodnocenou stravu a odhalení skutečných příčin nadváhy, které mohou být fyzického i psychosomatického původu.


Co je to jojo efekt?

Jojo efekt znamená, že po ukončení diety začnete rychle přibírat a nakonec vážíte ještě víc, než před jejím započetím. Program „Zhubnout“ tomuto efektu zabraňuje tím, že se zaměřuje na trvalé odstranění skutečných příčin nadváhy.


Co je to glykemický index?

Glykemický index (GI) potraviny udává, jak rychle stoupne hladina krevního cukru po snězeném jídle. Potraviny s vyšším glykemickým indexem (70 až 100) způsobují častější a větší hlad. Při hubnutí jsou proto naprosto nevhodné a některé z nich se spolupodílí i na civilizačních chorobách.


Musím užívat doplňky na hubnutí?

Ne, ale kvalitní přípravky, které cílí na skutečné příčiny, vám mohou snižování váhy značně ulehčit.


Jak si mohu dovolit užívat doplňky na hubnutí, když jsou tak neskutečně drahé?

Mnoho kvalitních doplňků na hubnutí je finančně dostupných. Problém je, že většina výživových poradců nabízí předražené doplňky v rámci síťového marketingu neboli multilevelu (MLM). To z nich však dělá spíše pouhé prodejce než důvěryhodné výživové poradce.


Jak poznám výživového poradce, který se pohybuje v multilevel marketingu?

Nikdy nepracuje sám, ale je součástí nějaké multilevelové či jiné obchodní sítě. Má velmi nízké ceny za konzultace, které využívá pouze k propagaci produktů značek, se kterými spolupracuje. Jeho nabízené produkty jsou velmi drahé, protože většinu svých příjmů získává z jejich prodeje. Také vás rád vezme do týmu, neboť pak obdrží provize i z vámi prodaných doplňků.


Kolik stojí doplňky na hubnutí, které doporučujete?

U některých typů doplňků je cena velmi nízká (do 100 Kč za měsíc), u jiných se pohybuje kolem 350-450 Kč měsíčně. Pokud se rozhodnete vyzkoušet všechny doporučované přípravky, bude jejich celková cena okolo 1000 Kč na měsíc.


Dají se vámi doporučované doplňky na hubnutí užívat i v rámci prevence návratu nadváhy?

Ano a dokonce to i doporučuji. Dělají to tak například kulturisté, kterým doplňky pomáhají ke svalnaté postavě. Navíc preventivní užívání doplňků není finančně náročné, neboť si vystačíte pouze se základním dávkováním.


Musím při hubnutí cvičit?

Pokud opravdu chcete, aby hubnutí bylo co nejefektivnější, tak ano. Nemusí se však hned jednat o náročné sportovní výkony. V poradně vám doporučím vhodné pohybové aktivity, které budou vyhovovat vašemu životnímu stylu.


Je k úspěšnému zhubnutí zapotřebí vyšetření krve?

Obecně se dá říci, že ne, ale v některých případech vám doporučím nechat si vyšetřit štítnou žlázu. Pokud vás kromě nadváhy trápí i civilizační choroby, doporučím vám laboratorní vyšetření na homocystein. Obě dvě vyšetření si lze objednat v poradně.


Můj známý jí víc než já a je jak proutek, já jím méně a mám nadváhu. Jak je to možné?

Každý z nás má jinak rychlý metabolizmus – například vlivem odlišné míry vnitřní „kyselosti“ nebo rozdílné aktivity štítné žlázy. Je-li její funkce snížena, máte zpomalený metabolizmus a přibíráte i z malého množství potravy, při její hyperfunkci se naopak vaše váha nezvýší ani při nadměrné konzumaci jídla.


Záleží při hubnutí i na tom, co pijeme?

Ano, a proto s Vámi v rámci programu „Zhubnout“ proberu nejen jídelníček, ale i pitný režim. Doporučím vám například speciální bylinné směsi, které podporují spalování tuků, zrychlují metabolismus a snižují chuť k jídlu.


Existují léky na hubnutí, které zaručeně fungují?

Neexistují, protože dostupné léky na hubnutí neřeší příčiny nadváhy. A navíc při jejich užívání hrozí nepříjemné vedlejší účinky.


Jsou sladkosti při hubnutí zakázané?

Není důvod zakazovat veškeré sladké potraviny, stačí pouze nekonzumovat ty průmyslově vyráběné plné cukru a glukózo-fruktózového sirupu. V poradně vám vysvětlím, jak si můžete doma snadno připravit zdravá jídla, oslazená například čerstvým nebo nesířeným sušeným ovocem.


Chtěla bych zhubnout co nejrychleji. Jakou dietu na rychlé zhubnutí mi doporučujete?

Rychlé diety bohužel fungují jen dočasně a navíc při nich hrozí vznik jojo efektu. Proto v programu „Zhubnout“ doporučuji pozvolné a trvalé snižování váhy.


Ráda bych už konečně zhubla, ale jsem v práci od rána do večera a někdy dokonce i o víkendech. Nemám tedy na přípravu jídel vůbec čas. Je pro mě program „Zhubnout“ vhodný?

Příprava zdravých jídel v rámci programu „Zhubnout“ vám nezabere více než půl hodiny, takže ji zvládnete i při nabitém pracovním programu. V zájmu vašeho úspěšného zhubnutí i celkového zdravotního stavu však zvažte, zda by nebylo vhodné změnit váš životní styl a zařadit do něj více času na odpočinek, rodinu a koníčky.


Proč svým klientům nedoporučujete odtučněné mléčné výrobky?

Protože se jedná o vysoce průmyslově zpracované potraviny, ve kterých byl přirozeně se vyskytující tuk nahrazen škrobem neboli složitým cukrem. Díky tomu došlo i ke zvýšení glykemického indexu celého výrobku, takže jeho konzumace vede k častějšímu a většímu hladu.

Odtučněné mléčné výrobky jsou pouze reklamním tahem, kdy se nám namísto přírodních potravin snaží výrobce ve svém zájmu podsouvat nepřirozené a nezdravé potraviny.